czwartek, 1 stycznia 2015

2014 - dla mnie to był wspaniały rok!

Jeszcze zanim wrzucę wpis o Mauritiusie, postanowiłam zrobić krótkie podsumowanie ubiegłego już roku. Był dla mnie bardzo bogaty we wrażenia, przede wszystkim podróżnicze. Byłam w Botswanie, Zimbabwe, Lesotho, Namibii, Suazi, Ghanie i na Mauritiusie. Do tego tydzień w Londynie (głównie służbowo, ale czas na kilka spotkań ze starymi znajomymi też się znalazł! :-)), 5 dni w Paryżu (na urodziny Mamy) i Boże Narodzenie w Polsce po raz pierwszy od 2011 roku. Poza tym Kapsztad z rodziną, a potem z przyjaciółką, Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Durbanie, weekendowe wypady do parków narodowych i rezerwatów przyrody, szalone imprezy ze znajomymi i nieprzyzwoite czasem ilości jedzenia, wina i cidera Savanna ;-) Dopisywało mi zdrowie i miałam wokół siebie mnóstwo wspaniałych, przyjaznych ludzi. Udało mi się też przeczytać 46 książek, obejrzeć całkiem sporo ciekawych filmów, odkryć nocne życie Johannesburga, zrobić ponad 6000 zdjęć i wrócić do w miarę regularnej gry w tenisa :-) 

Trochę trudno mi uwierzyć, ile udało się zmieścić w jednym roku! Chciałam wstawić jakieś zdjęcia zdarzeń czy miejsc, które najbardziej zapadły mi w pamięć, ale jest ich tak dużo, że w życiu by się tu nie pomieściły. Pozostaje mi więc dziękować losowi za tak łaskawe i hojne traktowanie, i mieć nadzieję, że rok 2015, mój ostatni w RPA, będzie jeszcze ciekawszy, i że nadal będzie się chciało Wam, drodzy Czytelnicy, tu zaglądać :-) Dziękuję, że jesteście, że czytacie, komentujecie i interesujecie się tym, o czym tu piszę! Do jutra - rozgrzeję Was trochę plażowymi widokami :-)

4 komentarze:

 1. Ależ zazdroszczę ci odwiedzenia tylu krajów!! Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, chyba pobiłam swój rekord podróżowania! :-) Powodzenia w poszukiwaniu literatury z Surinamu! ;-)

   Usuń
 2. niesamowity rok .. wymienione przez Ciebie kraje i miejsca to jak bajka dla mnie :^) .. serdeczne gratuluję i życzę wiele dobra i nowych inspiracji w Nowym Roku
  pozdrawiam bardzo ciepło :^)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Piotrze! Dla mnie Twoje zdjęcia z Azji są taką właśnie bajką, bo tam jeszcze nie dotarłam :-) Również serdecznie pozdrawiam i życzę wielu pozytywnych doznań w Nowym Roku! :-)

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...